Aplikacje na wyjazd zagraniczny (Android)

Kupiliśmy tanie bilety, albo spontanicznie postanowiliśmy wyjechać.. Ok. Do wyjazdu został 1 dzień, nie ma czasu na przeglądanie przewodników, kupowanie map, itd. Co robić?
Poniżej przedstawiam listę aplikacji, sprawdzonych przezemnie osobiście podczas wielu wyjazdów… Często w miejscach zupełnie bez Internetu.

1. Nawigator [link] – moim zdaniem jedna z lepszych aplikacji służących za mapę. Jej mocną zaletą są źródła danych Open Street Map dostępne offline. Np. dla Polski mapa jest aktualizowana zwykle raz na 2 tyg. Ponadto mamy możliwość wyznaczania trasy Punkt->Punkt (Aplikacja wyznacza trasę jak nawigacja GPS i nas prowadzi). Ostatnia wymagająca jednak trochę wcześniejszych przygotowań to funkcja rysowania na mapie śladu GPX. Możemy wyznaczyć trasę np. w Google Earth, wyeksportować ją i następnie wgrać do folderu GPX programu. Zupełnie za darmo dostajemy funkcjonalność nawigacji Garmina
2. Tłumacz Google – pobieramy język polski, angielski i krajów do których się wybieramy. Można łatwo tłumaczyć napisy, oraz nieraz zapytać się o coś przechodniów 🙂
3. WifiMap -> Aplikacja do znajdywania wifi w okolicy. Można oczywiście pobrać wcześniej mapę. PRócz sieci otwartych pokazuje sieci zabezpieczone hasłem, które dodała społeczność.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.