Skype Android - Videorozmowy

Wideorozmowy w Skype dla Androida!

Skype Android - VideorozmowyInformacja jest świeża. W dniu dzisiejszym została wypuszczona oficjalna aktualizacja Skype z Videorozmowami na Androida. Wcześniej jedynie nieliczni użytkownicy telefonów HTC w stanach mogli używać tej funkcjonalności. Jest to o tyle ciekawa informacja, iż Microsoft, który wykupił niedawno Skypa, wciąż nie wydał swojej wersji na Windows Phone 7. Z drugiej strony czas jaki Skype kazał czekać na wersję Video pozostawia wiele do życzenia. Ogólne wrażenia raczej pozytywne. Poniżej możesz znaleźć kilka zdjęć, opis oraz krótkie video z prezentacji możliwości jaką dzisiaj przeprowadziłem w warunkach domowych.


Pierwsze co zaskakuje to prędkość. Skype wciąż działa z prędkością jak jego PCowy odpowiednik. Połączenia nawiązywane są szybko. Łatwo możemy ukrywać, przemieszczać rozrzerzać okna podglądu jak i okno rozmówcy.

Z Ciekawostek możemy w czasie rozmowy wybierać źródło obrazu. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk w czasie rozmowy i możemy wybrać kamerę z przodu(jeżeli telefon taką posiada), z tyłu lub ją w ogóle wyłączyć. W czasie rozmowy możemy wyjść do menu programu. Interesującą sprawą jest ekran diagnostyczny pokazujący informacje na temat połączenia, opóźnień oraz jakości obrazu. Niestety przy słabszym sygnale Wifi połączenie może sie rozłączyć.

Rzecz, która trochę mnie zdenerwowała to brak autorotacji przedmiej kamery tak aby dało się rozmawiać w pozycji pionowej (widok z kamery w tej pozycji jest u odbiorcy przekręcony o 90 stopni). I to tyle. Mam nadzieję, że te niedociągnięcie zostanie poprawione w kolejnych wydaniach Skype dla Systemu Android.

To wielkie krok np. szczególnie, że jako posiadacz Samsunga Galaxy S z wgranym systemem. 2.3.4 wciąż czekam na obiecaną 2.4 ze wsparciem natywnym do Video Rozmów w GTalku.

Osoby także wyszukiwały:

Posted in Android and tagged , , , , .

2 Comments

  1. Zdziwiłem się, że Android tego nie miał od początku :O. U mnie w N900 Skype jest integralną częścią systemu, używa się w ten sam sposób jak telefonu :).
    Widać za to, że udało Ci się uzyskać całkiem niezłą jakość obrazu. No i ekran diagnostyczny, coś dla hakera 😉

  2. no ja też byłem zaskoczony. Iphone dostał wsparcie Video na początku tego roku (pewnie w związku iż dostał Iphone własne video rozmowy), teraz przyszła Pora na Android-a gdzie przy wersji 2.4 też każdy telefon dostanie. Kwestia jest taka, że Androida 2.4 ma dosyć niewiele telefonów, a żeby rozmawiać video przez Gmail-a w starszych wersjach, trzeba zainstalować dodatkowo Vtoka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.