Windows Phone 8, nowe rozdzielczości

Microsoft Warszawa

Microsoft Warszawa


Dzisiejsze popołudnie spędziłem w Microsofcie na Warsaw CodeCamp 2012 – Windows 8 Community Launch. Podczas konferencji padło pytanie o rozdzielczości. Prelegent nie udzielił odpowiedzi jednak na to pytanie tłumacząc się tajemnicą. Na tej podstawie wywnioskowałem, że jest coś na rzeczy i faktycznie na nowego windows phone-a są planowane nowe rozdzielczości. Popytałem odpowiednich ludzi i udało mi się uzyskać informacje :)
Nowymi obsługiwanymi przez Windows Phone 8 rozdzielczościami będą
WVGA: 800x 480, 15:9
WXGA: 1280x 768, 15:9
720p: 1280x 720, 16:9

Wszystko w 24-bitowej głębi kolorów. Zbliża się Windows Phone Developer Summit (20.06.2012 w San Francisco) podczas, którego dowiemy się więcej. To co jest raczej pewne nie dostaniemy odrazu pełnej integracji Windows Phone z Windows 8 WinRT. Np. obsługa akcelerometru znacząco się nie różni, np. odczyt danych odbywa się inaczej: Nie do Vector3D (XNA) tak jak w WP7, ale jest osobna klasa. W każdym razie Microsoft ma iść w stronę integracji.

Pozdrawiam i proszę o zostawienie komentarza :) Na każdy odpowiem!

Posted in microsoft, windows phone 8 and tagged , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>